TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Katedra Nanometrologii

Wizyta Katedry Nanometrologii w tureckim Koç University pod Stambułem

Data: 10.10.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach od 3 do 7 października miała miejsce wizyta robocza Katedry Nanometrologii w tureckim Koç University pod Stambułem. Wizyta miała na celu przeprowadzenie konsultacji w ramach wspólnego projektu badawczego, wymianę wiedzy laboratoryjnej oraz przeprowadzenie seminarium naukowego. Kluczowym punktem było omówienie kolejnych kroków w pomiarach elektromechanicznych mikroukładów piezorezystywnych, które wytwarzane są przez zespół prof. Erdema Alaci. Układy służyć mają do pomiarów małych sił z dużą rozdzielczością przestrzenną i tę cechę powinny uwzględniać badania.

Kilkudniowy cykl spotkań pozwolił na podsumowanie dotychczasowych postępów pracy i, przez ocenę wykonanych pomiarów, doprowadził do wypracowania planu działań na nadchodzące miesiące. Przedstawiciele Katedry mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem laboratoriów, w których wytwarzane są badane w projekcie mikrourządzenia. Gospodarze mieli okazję zapoznać się ze specyfiką Katedry Nanometrologii dzięki prezentacjom:

  • dra hab. inż. Tomasza Piaseckiego: „Nanoresitsors fabricated using focused electron beam induce deposition technologies”
  • mgra inż. Dominika Badury: ”High-speed near-interaction microscopy with active scanning microcantilevers”
  • mgra inż. Bartosza Pruchnika: „Operational MEMS for energy nanometrology”
  • mgra inż. Krzysztofa Kwoki: „Impedance spectroscopy of electrostatically driven MEMS structures”
  • profesora Teodora Gotszalka: „Nanometrology Department”

Strona turecka została zaproszona na kolejne konsultacje projektowe do Wrocławia, gdzie w przyszłym roku omówione zostaną wyniki zaplanowanych pomiarów.

Wizyta sfinansowana ze środków projektu NCBiR: „Piezorezystywne układy mikro-elektromechaniczne (MEMS) dla przyszłych technologii internetu rzeczy: nanowytwarzanie i nanometrologia” (POLTUR4/piezoloTMEMS/6/2021).

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024