TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
System dwuwiązkowy Helios NanoLab 600i – skaningowy mikroskop elektronowy ze zogniskowaną wiązką jonów. Funkcje: obrazowanie próbek, osadzanie i trawienie struktur, implantacja jonów w materiał, wykonywanie pomiarów elektrycznych i optycznych. Parametry: rozdzielczość procesów poniżej 10 nm, zakres napięcia przyspieszającego zogniskowanej wiązki elektronów/jonów: 350 V – 30 kV.
Przykładowe publikacje:
Ponadto w laboratorium: napylarka plazmowa, oczyszczarka plazmowa, dwa mikroskopy optyczne.
W laboratorium wykonywane są pomiary w mikro- i nanoskali, pozwalające na badanie zjawisk oraz różnych właściwości próbek: morfologicznych, mechanicznych, elektrycznych, magnetycznych, termicznych, piezoelektrycznych.
Wyposażenie laboratorium:
Mikroskopy bliskich oddziaływań:
Dostępne tryby obrazowania:
Przykładowe publikacje:
Prowadzenie badań w zakresie nowoczesnych struktur niskowymiarowych. Wytwarzanie oraz badanie właściwości elektrycznych i mechanicznych struktur wykonanych z materiałów dwuwymiarowych.
Wyposażenie:
Przykładowe publikacje:
Spektroskopia impedancyjna w dziedzinie częstotliwości
Pomiary impedancji struktur biologicznych i biochemicznych;
Analiza właściwości elektrycznych przyrządów elektronicznych, optoelektronicznych oraz mikro- i nanoelektromechanicznych
Interpretacja wyników pomiarów zmiennoprądowych z zastosowaniem elektrycznych modeli równoważnych;
Właściwości dielektryczne i mechanizmy przewodnictwa w dielektrykach i nanokompozytach
Projektowanie kontrolerów i sprzętowych akceleratorów urządzeń badawczych, w tym układów akwizycji sygnałów z ich pełną charakteryzacją i przetwarzaniem pozyskanych danych. Budowa fizycznych prototypów (kompletnych PCB, w tym z BGA) jak i oprogramowanie układów FPGA Xilinx i Intel oraz architektury ARM (Cortex-M, Cortex-A).
Realizujemy badania w obszarze rozwoju czujników światłowodowych i urządzeń pomiarowych mogących mieć zastosowanie w przemyśle, technologii i nauce, ze szczególnym uwględnieniem diangostyki w nanoskali.
Wyposażenie:
Dwa wibrometry laserowe (SIOS Meßtechnik GmbH) działające w konfiguracji interferometru Michelsona przeznaczone do wyznaczania parametrów mechanicznych mikrostruktur w powietrzu i próżni.
Dwie komory próżniowe z wyprowadzeniami elektrycznymi, w tym jedna przystosowana do badań w warunkach kriogenicznych.
Stanowisko do tworzenia układów optycznych z wykorzystaniem światłowodów.